Muzyczny

– Magazyn & Blog –

Analiza cen mikrofonów różnych typów. Sprawdź, jaki wybrać!

Mikrofony cieszą się sporą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko przez profesjonalnych muzyków, ale również przez osoby, które amatorsko wykonują różne utwory, jak i przez tych, którzy chcą się swoją wiedzą dzielić w internecie, ale chcą to robić w taki sposób, aby dźwięk był wysokiej jakości, więc wolą korzystać z zewnętrznych mikronów, a nie tych wbudowanych w laptopie.

To też sprawia, że warto zobaczyć jakie mikrofony są nam proponowane, czym się one różnią i które powinniśmy wybrać, tak aby mieć pewność, że ich cena będzie adekwatna do jakości jaka będzie nam tutaj oferowana.

Podstawowy podział

Jeżeli chodzi o mikrofony, to warto wiedzieć, że ich podstawowy podział opiera się na mikrofonach dynamicznych i mikrofonach pojemnościowych.

W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z mikrofonami, które mają prostą konstrukcję i przystępną cenę. Co może się okazać dla nas bardzo ważne, często oferowane są jako bezprzewodowe, a więc nie będziemy musieli się martwić ani dodatkowym źródłem energii, ani kabelkiem, który podczas nagrywania mógłby nam się plątać i przeszkadzać.

W przypadku mikrofonów pojemnościowych zyskujemy pewność, że będą wiernie oddawały dźwięk, a co więcej są lekkie, więc one zazwyczaj są wykorzystywane w profesjonalnych nagraniach, zwłaszcza jeśli wiadomo, że będą wykorzystywane przez długi czas i nie chcemy, żeby artysta zmęczył się ich trzymaniem.

Na to zwróćmy uwagę

Zastanawiamy się, na co jeszcze musimy zwrócić uwagę podczas wybierania najlepszego dla siebie mikrofonu? Przede wszystkim warto sprawdzić czy będzie on zbierał tylko nasz dźwięk, czy będziemy musieli się liczyć z tym, że poza nami będzie też słychać wszystko to, co działo się dookoła nas? Jeśli nie chcemy, żeby mikrofon wychwytywał wszystkie dźwięki, jakie pojawią się w jego pobliżu, to powinniśmy dopilnować, aby ta jego czułość nie była zbyt duża.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby szumy, które będą wytwarzane przez nasz mikrofon, również były jak najmniejsze, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nic nie będzie zakłócało tego, co my sami będziemy chcieli przekazać. Wiele czynników będzie miało wpływ na cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za nasz mikrofon.

Dlatego też, najważniejsze jest to, abyśmy dokładnie porównali dostępne możliwości, zastanowili się, który z mikrofonów będzie dla nas najlepszy i dopiero na tej podstawie przeanalizowali, czy jest on wart ceny, jaką mamy za niego zapłacić.