Muzyczny

– Magazyn & Blog –

Jaki telewizor zakupić – plazmowy czy LED?

Technologia cały czas się rozwija, a to oznacza, że co chwilę proponowane są nam jakieś nowe rozwiązania, albo te które już znamy są jeszcze bardziej udoskonalane. Nic więc dziwnego, że podczas zakupu telewizora wielu ludzi staje przed dylematem co powinni wybrać, na co zwracać uwagę, a wielość różnych możliwości sprawia, że spora część klientów czuje się po prostu zagubiona. Dlatego też warto na temat telewizorów porozmawiać z ekspertami, którzy przedstawią nam mocne, jak i słabe strony każdego z rozwiązań, co może nam znacznie ułatwić podjęcie tej ostatecznej decyzji.

Plazmowe to ciekawa propozycja

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się telewizory plazmowe. Dzięki nim możemy być pewni, że uzyskamy niesamowitą głębie czerni, ale także wyraziste kolory, co sprawi, że oglądanie filmów wejdzie na zupełnie nowy poziom. Dodatkowo jeszcze warto podkreślić, że mamy tutaj zagwarantowany szeroki kąt patrzenia, a fakt że nie ma opóźnień w emisji obrazu sprawia, że jest to idealny telewizor przy filmach akcji czy transmisjach sportowych.

Jednak warto mieć świadomość, że minusem telewizorów plazmowych jest ich duży pobór energii, a to oznacza, że jeśli często oglądamy telewizję, to będziemy musieli się liczyć z większą kwotą za zużycie prądu. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że to zużycie energii jest zbyt duże, to zawsze telewizory plazmowe możemy porównać z telewizorami LED i dopiero wówczas podjąć decyzję, który z tych modeli będzie ostatecznie najlepszy dla nas.

Jak to jest z tymi telewizorami LED?

Jeżeli telewizory plazmowe nie do końca nas przekonują swoją ofertą, to dla porównania możemy spojrzeć także na telewizory LED.

Tutaj mamy również wyraziste kolory i głęboką czerń, ale do tego dochodzi jeszcze podświetlenie krawędzi ekranu, dzięki czemu zyskujemy optymalny kontrast obrazu. Co więcej, decydując się na telewizor LED mamy pewność, że będzie on lekki i smukły, a to będzie oznaczało, że świetnie będzie się on prezentował w każdym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o zużycie prądu, to jest ono mniejsze niż w przypadku telewizorów plazmowych, ale jednocześnie minusem telewizorów w technologii LED jest ich wysoka cena.

Wszystko ma swoje wady i zalety, a to oznacza, że przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy się zastanowić, co jest dla nas ważniejsze. Czy wolimy dobrej jakości telewizor, który pobiera dużo energii, czy jednak wolimy taki, który poza dobrą jakością oferuje nam mały pobór prądu, ale jednocześnie jest znacznie droższy niż konkurent?.