Muzyczny

– Magazyn & Blog –

Mikrofony dynamiczne przeznaczone do wokalu – top 3 najlepsze propozycje

Coraz więcej osób próbuje swoich sił w wokalu. Nawet jeśli nie zgłaszają się do żadnych programów, to próbują swoją twórczością zainteresować internautów, umieszczając filmiki na różnych portalach społecznościowych i nie tylko. Jednak, żeby faktycznie zwrócić na siebie uwagę innych osób, żeby mieć szansę, że dostrzeże nas ktoś znany i zechce nam pomóc w rozwoju kariery, musimy mieć pewność, że wszystko będzie nagrane w odpowiedni sposób, a dźwięk będzie wysokiej jakości, tak aby nie pojawiały się żadne zakłócenia.

Dlatego też, jeśli chcemy pokazywać nasze możliwości wokalne szerszemu gronu, to powinniśmy nabyć mikrofon, który nam w tym pomoże. Może się okazać, że na początek dobrym rozwiązaniem będzie mikrofon dynamiczny.

Co musimy o nim wiedzieć?

Przede wszystkim warto podkreślić, że do wyboru mamy mikrofony dynamiczne i pojemnościowe.

Te drugie zazwyczaj są wykorzystywane w profesjonalnych studiach, ponieważ oferują lepszą akustykę i przez to też są droższe. Jednak prawda jest taka, że choć tańsze, to jednak mikrofony dynamiczne mają nam wiele do zaoferowania i może się okazać, że to właśnie one będą dla nas najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim poza samą ceną, do ich plusów należy zaliczyć również to, że są bardzo odporne na uszkodzenia.

To oznacza, że nawet jeśli nam upadną, albo będą wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych, to nic złego nie będzie się z nimi działo.

Warto porównać ich jakość

Mikrofony dynamiczne oferowane są nam w różnej jakości. To oznacza, że warto wybierać propozycje ze średniej albo wyższej półki.

Wówczas będziemy mieli pewność, że zostaną zniwelowane szumy z otoczenia, a więc dobrze będzie słychać nasz głos, a nie to, co będzie się działo dookoła nas. Warto tutaj również podkreślić, że takie mikrofony dynamiczne zazwyczaj są oferowane w formie bezprzewodowej, a więc nie będziemy musieli się martwić żadnym przewodem podłączonym do zasilania, co mogłoby krępować nasze ruchy, zwłaszcza jeśli podczas wokalu mamy zamiar także trochę się ruszać. Warto zobaczyć co mogą nam zaproponować mikrofony dynamiczne.

Niektóre z nich będą proponowane z uchwytem, inne bez, ale zawsze możemy być pewni, że będą wytrzymałe, a fakt że stosunkowo dobrze niwelują dźwięki z otoczenia, będzie nam dawał gwarancję, że nasi słuchacze będą słyszeli tylko to, co faktycznie słyszeć powinni.