Muzyczny

– Magazyn & Blog –

Na jakiej wysokości powiesić telewizor? Specjalista odpowiada

Zanim zdecydujemy się na zakup telewizora, powinniśmy rozważyć nie tylko to, jakie ma mieć funkcje, ale również to, w jakim miejscu ma być zamontowany. Co więcej, pod uwagę powinniśmy wziąć również to czy chcemy, żeby był on ustawiony na komodzie czy jednak chcemy go powiesić na ścianie. Od tego wszystkiego będzie zależało to, jakiej wielkości będzie nasz telewizor, ale również to czy będzie nam się dobrze na niego patrzyło. Im lepiej to wszystko dopasujemy, tym z pewnością będziemy odczuwali większą przyjemność podczas oglądania naszych ulubionych filmów. Dlatego też, warto wziąć tutaj pod uwagę wiele rzeczy i na spokojnie porównać wszystkie możliwości.

Na co zwracać uwagę?

Jeżeli chcemy powiesić nasz telewizor, to powinniśmy się upewnić, że wiemy, na jakiej wysokości powinien się on znajdować. To będzie bardzo ważne, ponieważ podczas jego oglądania nie powinno dochodzić do napinania szyi, ramion i barków, bo jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to szybko będziemy się męczyć i takie oglądanie telewizji będzie dla nas mało przyjemne. Dlatego zanim przystąpimy do wieszania telewizora powinniśmy najpierw wziąć pod uwagę to, w którym miejscu i na czym będziemy siedzieć spoglądając na telewizor. Im większa będzie odległość, tym nie tylko większy będzie mógł być nasz telewizor, ale również będzie mógł być powieszony troszkę wyżej. Ogólnie powinniśmy dopilnować, aby znajdował się on na wysokości naszych oczu, bo wówczas najlepiej będzie nam się na niego patrzyło.

Ale jak to zrobić, jeśli domownicy są różnego wzrostu?

Uśrednijmy wyniki

http://www.tophifi.pl/

Jeżeli mamy być jedyną osobą, która będzie oglądała telewizor, to nie ma żadnego problemu. Musimy usiąść w wybranym miejscu, zmierzyć odległość naszych oczu od podłogi i na tej samej wysokości powiesić telewizor. Gorzej, jeśli razem z nami mają z niego korzystać inni członkowie rodziny, którzy są różnego wzrostu. Wówczas trzeba każdego zmierzyć w ten sam sposób, a następnie uzyskane wyniki powinniśmy uśrednić. Wtedy będziemy mieli największą pewność, że wspólne oglądanie filmów dla wszystkich będzie przyjemnością i nie będzie się wiązało z żadnym dyskomfortem.

Jeżeli będziemy siedzieć stosunkowo daleko od telewizora, to może być on powieszony wyżej, jednak nawet wówczas musimy dopilnować, aby nasz wzrok padał na dolną krawędź ekranu. To maksymalna wysokość na jakiej możemy powiesić telewizor. Zanim zamontujemy nasz telewizor na ścianie, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele różnych elementów. Między innymi odległość telewizora od miejsca, w którym będziemy siedzieć i nasz wzrost. Tylko wówczas możemy być pewni, że zrobimy to tak jak należy.