Muzyczny

– Magazyn & Blog –

W jaki sposób zwiększyć czułość naszego mikrofonu?

Proponowane są nam różne modele mikrofonów, a to oznacza, że powinniśmy dokładnie poznać ich właściwości, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy taki, który idealnie będzie odpowiadał na nasze oczekiwania. Niestety czasami dzieje się tak, że nie do końca jesteśmy zadowoleni z tego, co rejestruje dany mikrofon, bo chcielibyśmy, aby był on bardziej czuły, a więc żebyśmy mogli mówić ciszej, ale jednocześnie mieć pewność, że każde nasze słowo zostanie zarejestrowane w odpowiedni sposób. Dlatego też, warto wiedzieć w jaki sposób można zwiększyć czułość naszego mikrofonu, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko będzie tutaj działało dokładnie tak, jak tego oczekujemy.

To naprawdę nie jest skomplikowane

Jeżeli chcielibyśmy, żeby nasz mikrofon wychwytywał więcej dźwięków, albo żebyśmy mogli mówić ciszej ze świadomością, że wszystko jest prawidłowo przekazywane, to powinniśmy zwiększyć czułość mikrofonu. Jak się okazuje, jest to znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Wystarczy tylko, że wejdziemy na naszym laptopie czy komputerze w menu Audio i wybrać opcje wejście audio. To właśnie tam wyszukamy ustawień dotyczących czułości mikrofonu. Jeśli zwiększymy tę wartość, należy zatwierdzić nasz wybór, a następnie wykonać test, aby przekonać się, czy wszystko brzmi tak jak chcieliśmy, czy jednak jeszcze musimy tę czułość zwiększyć. Odpowiednie jej ustawienie da nam gwarancję, że będziemy mogli swobodnie mówić, bez konieczności ciągłego podnoszenia głosu, a mimo to wszystko będzie słychać dokładnie tak, jak być powinno.

Warto wiedzieć jak to zrobić

Jeżeli będziemy musieli co chwilę krzyczeń do mikrofonu, to z pewnością taka rozmowa nie będzie dla nas ani łatwa, ani przyjemna.

Dlatego też, warto jak najszybciej nauczyć się, gdzie znajdziemy ustawienia czułości mikrofonu i jaka wartość jest najlepsza w naszym przypadku. Wówczas będziemy mogli taką rozmowę prowadzić normalnym głosem, a więc wszystko będzie przebiegało w przyjemniejszy sposób i co więcej, niepotrzebnie nie będziemy nadwyrężali naszych strun głosowych. To naprawdę jest proste do ustawienia, wystarczy tylko, że na spokojnie odnajdziemy te opcje i je odpowiednio ustawimy. Może się okazać, że dzięki odpowiednim ustawieniom będziemy mile zaskoczeni tym, jak może działać nasz mikrofon. Co się z tym wiąże, może się też okazać, że zaczniemy z niego korzystać nie tylko chętniej, ale również i częściej.

Dlatego też warto zapamiętać, gdzie znajdziemy menu, w którym będziemy mogli zmienić te ustawienia.